polskienglish

Produkty

Wstecz

produkty
Punkty kotwiczenia CSA

Punkty kotwiczenia są świetnym przykładem jak za niewielką cenę można zabezpieczyć się przed upadkiem, ich wszechstronność montażu : do attyk, elewacji bocznych, nad stanowiskami – obszarami roboczymi, przy rusztowaniach, ponad głową „ overhead „ dają nieograniczone możliwości. Stabilnie osadzone za pomocą kotew, śrub, zaprawy iniekcyjnej ( kotwy chemicznej – chemii ), służą przez długie lata jako asekuracja stała lub systemy oczyszczania budynków i fasad szklanych

 

SYSTEM LINOWY EN 795:2012

SYSTEM DOSTĘPU DO ELEWACJI (Żurawiki, wysięgniki - alpinistyczne )

Punkty kotwiczenia CSA

Punkty kotwiczenia jako zabezpieczenie przed upadkiem w asekuracji indywidualnej.

 

Punkty asekuracyjne mogą mieć różną formę oraz sposób montażu. Punkty asekuracyjne są alternatywą dla systemów linowych czy systemów szynowych. Główną zaletą jest ekonomia tego rozwiązania. Niejako można z nich tworzyć stanowiska alpinistyczne dzięki czemu zyskujemy dostęp do elewacji lub posługiwać się nimi w zakresie asekuracji przed upadkiem za krawędź dachu.

Wyróżniamy następujące punkty kotwiczenia firmy Centrum Systemów Asekuracji:

 

Słupki asekuracyjne z punktem kotwiczenia – montaż do blachy trapezowej, montaż do stropu żelbetowego, do płyty warstwowej oraz konstrukcji stalowej. Dzięki rozwiązaniu słupkowemu możemy przejść przez warstwy dachowe ponad poszycie w celu zabezpieczenia się przed upadkiem.

Dzięki takiej podkonstrukcji można je montować do fasad budynków, odpowiednio odsunięte będą tworzyły stanowiska alpinistyczne, punkt kotwiczenia to miejsce wpięcia zamiast systemowych żurawików. Punkty kotwiące mogą służyć jako punkty pomocnicze przy dostępie do fasady technikami dostępów linowych. Można używać ich do przyciągnięcia się do fasady szklanej. Takie zaczepy montowane są na profilach aluminiowych fasad.

Plakietka jako punkt kotwiący jest elementem montowanym bezpośrednio na konstrukcji stalowej lub monolitycznej stropodachu. Nie są jak słupki odsunięte od płaszczyzny betonu, stąd nie można ich montować na dachu na którym będzie izolacja dachowa.

 

Upadki z wysokości są najczęściej spowodowane poślizgnięciem się, potknięciem czy wpadnięciem lub zapadnięciem do świetlików dachowych.

 

 

 

 

 

Punkty kotwiczenia dostęp do elewacji, zabezpieczenia przed upadkiem CSA. Ochrona przed upadkiem z wysokości
Nasi partnerzy