polskienglish

Archiwum

Kolejny zabezpieczony obiekt - GALERIA MŁOCINY w WARSZAWIE
Kolejny zabezpieczony obiekt - GALERIA MŁOCINY w WARSZAWIE

Kolejny obiekt zabezpieczony w systemy linowe, punkty kotwiczenia oraz żurawiki umożliwiające mycie i obsługę elewacji. 

<+02:00>04<+02:00>May
Słupki asekuracyjne
Słupki asekuracyjne

Słupki asekuracyjne stanowią zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości, które przy odpowiednim rozmieszczeniu są wstanie zapewnić poziom bezpieczeństwa zbliżony do systemu linowego a nawet go przewyższyć. Częstym argumentem przemawiającym na korzyść słupków asekuracyjnych jest ich cena oraz koszt wykonania systemu zabezpieczającego przed upadkiem w stosunku do wykonania go np. w systemie linowym.

 

Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań pozwalających na montaż tych asekurantów do każdego podłoża. Przed wyborem należy jednak zwrócić szczególną uwagę na rodzaj montażu, gdyż zdecydowana większość produktów przeznaczona jest do montażu bezpośrednio do poszycia dachu bez możliwości stosowania na izolacje.

 

W przypadku wznoszenia nowej konstrukcji nie stanowi to żadnego problemu jednak w przypadku gdy mamy już wykonane uszczelnienie dachu każda ingerencja ma duże znaczenie.

 

Warto w tym przypadku zastanowić się nad wyborem słupka asekuracyjnego przeznaczonego do montażu bezpośrednio na izolacje dachową. Dostępność tego typu rozwiązania jest dość mocno ograniczona, niemniej jednak można znaleźć słupki o takim przeznaczeniu wśród polskich producentów.

 

Instalacja takiego punktu kotwiczenia pomimo wyższej ceny zakupu jest stosunkowo tańsza ze względu na brak konieczności wycinania i odtwarzania izolacji dachowej co wiąże się z dodatkowymi kosztami wykonawczymi firmy dekarskiej.

<+02:00>07<+02:00>Apr
Asekuranty dachowe - Rodzaje i sposoby zastosowań
Asekuranty dachowe - Rodzaje i sposoby zastosowań

Asekurantami potocznie nazywamy różnego rodzaju produkty zabezpieczające przed upadkiem z wysokości. Mogą to być produkty stosowane w pionie, w poziomie i w zamkniętych przestrzeniach. Nowoczesne systemy asekuracji wyróżniają się szerokim zakresem zastosowań i spełniają wszystkie wymogi związane z przepisami BHP.

 

Na rynku dostępne są asekuranty wielu producentów, jednak podział na ich rodzaj i zastosowanie jest dość prosty.

 

Linowe systemy asekuracji przed upadkiem (poziome systemy asekuracji) składają się z pośrednich punktów mocowania oraz punktu początkowego i końcowego. Elementy te połączone są stalową liną, dzięki której użytkownik podpięty jest do systemu na całej jego długości. Na rynku dostępne są różne warianty systemów linowych zarówno w pełni przejezdne jak i te wymagające przepinania się pomiędzy punktami pośrednimi.

 

Słupki asekuracyjne stanowią zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości, które przy odpowiednim rozmieszczeniu są wstanie zapewnić poziom bezpieczeństwa zbliżony do systemu linowego a nawet go przewyższyć. Częstym argumentem przemawiającym na korzyść słupków asekuracyjnych jest ich cena oraz koszt wykonania systemu zabezpieczającego przed upadkiem w stosunku do wykonania go np. w systemie linowym.

 

Punktami kotwiczenia nazywamy urządzenia umożliwiające przypięcie się użytkownika i wykonywania przez niego prac w zabezpieczeniu. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, różniących się nie tylko ceną ale i przeznaczeniem do różnego rodzaju zastosowań.

 

Szynowe systemy asekuracji to niezwykle komfortowe rozwiązanie umożliwiające szeroki wachlarz zastosowań. Systemy szynowe możemy stosować zarówno do poruszania się na dachach płaskich jak i tych o znacznym stopniu nachylenia, jako system do obsługi elewacji ale także jako system podwieszony do zabezpieczenia prac wykonywanych np. przy obsłudze cystern.

 

Szynodrabiny to połączenie drabiny z szyną asekuracyjną umożliwiającą zabezpieczenie użytkownika na całej wysokości drabiny. Cieszą się coraz większą popularnością. Najczęściej stosowane w przemyśle telekomunikacyjnym, wiatrowym oraz w miejscach gdzie mamy do czynienia z dużą wysokością do pokonania. Wśród dostępnych na rynku szynodrabin nie znajdziemy wielu rozwiązań, przez co cena tego rozwiązania jest dość wysoka.

 

Pionowy system asekuracji przed upadkiem z wysokości działa na tej samej zasadzie co szynodrabina. Różnica polega na użyciu stalowej linki zamiast szyny asekuracyjnej. Jest to zdecydowanie tańsza alternatywa dla szynodrabin. Warto rozważyć pionowego systemu asekuracji w miejsce szynodrabiny w przypadku ograniczonego budżetu.

 

System dostępu do elewacji to nic innego jak system składający się z urządzeń umożliwiających obsługę elewacji (mycie, konserwacje) w zabezpieczeniu przed upadkiem. W związku ze specyfiką wykonywania tego typu prac użytkownikami tego typu rozwiązań są wyłącznie alpiniści.

 

Barierki ochronne stanowią środki ochrony grupowej czyli zupełne minimum jakie należy zapewnić pracownikom wykonującym prace na wysokości. Jednak nie zawsze istnieje taka możliwość. Na rynku dostępne jest dość sporo ciekawych rozwiązań. Możemy dokonać wyboru spośród konstrukcji mocowanych na stałe jak i tych ustawionych wraz z obciążeniem, również rodzaj użytego materiału daje duże możliwości wyboru odpowiedniego produktu.

 

Siatki bezpieczeństwa stosowane przede wszystkim podczas budowy budynków w celu zabezpieczenia pracowników wykonujących prace. Stosowane do ochrony osób pracujących na wysokości oraz upadku narzędzi i drobnych elementów. To co wyróżnia siatki bezpieczeństwa na tle pozostałych asekurantów to możliwość wynajmu.

<+02:00>07<+02:00>Apr
Hampton by Hilton Gdansk Old Town
Hampton by Hilton Gdansk Old Town

Z przyjemnością informujemy o skończeniu prac na obiekcie hotelowym Hampton by Hilton Old Town w Gdańsku. Zakres prac obejmował montaż prawie 50 szt punktów kotwiczenia umożliwiających prace alpinistyczne podczas prac związanych z obsługą elewacji patio wewnętrznego.

<+02:00>12<+02:00>Apr
Kolejny Etap Inwestycji - Zakłady Azotowe Puławy
Kolejny Etap Inwestycji - Zakłady Azotowe Puławy

Informujemy, że Centrum Systemów Asekuracji w styczniu br. zrealizuje drugi etap prac w Zakładach Azotowych w Puławach.


Bardzo dziękujemy za zaufanie i kontynuację współpracy.

<+01:00>08<+01:00>Jan
Forum Radunia w Gdańsku
Forum Radunia w Gdańsku

Z przyjemnością pragniemy poinformować o nowej inwestycji.

 

Firma Warbud jako generalny wykonawca obiektu Forum Radunia w Gdańsku zlecił Centrum Systemów Asekuracji wykonanie kompleksowych stałych zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości. Budynek powstaje w samym centrum Gdańska i będzie zdecydowanie jedną z jego wizytówek na arenie międzynarodowej. 

 

Projekt realizowany przez naszego partnera firmę Warbud został już wielokrotnie nagradzany w wielu prestiżowych konkursach. Tym bardziej cieszymy się, że mamy możliwość uczestniczenia w tym projekcie wraz z naszym partnerem.

<+01:00>18<+01:00>Dec
Nowy produkt - żurawik Alucrane
Nowy produkt - żurawik Alucrane

W dniu dzisiejszym Centrum Systemów Asekuracji rozszeża swoją ofertę o nowy produkt jakim jest żurawik Alucrane.

Zaprojektowanie żurawika było od dłuższego czasu naszym głównym celem. Wychodząc na zapotrzebowanie naszych klientów w zakresie obsługi pracowników myjących elewacje szklane stworzyliśmy nasz nowy produkt.

 

Dzięki zastosowaniu aluminium jako materiału konstrukcyjnego udało nam się spełnić oczekiwania dotyczące wagi żurawika. Kolejnym ważnym elementem, który wymagał dopracowania była możliwość łatwego tranportowania i montażu wspomnianego urządzenia. Dzięki zastosowaniu modułowej budowy udało się uprościć sposób montażu do minimum.

 

Warto również zwrócić uwagę na szerokie zastosowanie naszego żurawika.

 

Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

<+01:00>06<+01:00>Dec
Współpraca z firmą Harken Polska
Współpraca z firmą Harken Polska

Z wielką radością informujemy o podjęciu współpracy z firmą Harken Polska w zakresie dystrybucji oraz montażu systemów asekuracji produkowanych przez tą firmę. 

 

Bardzo cieszy nas fakt, iż możemy rozszerzyć zakres oferowanych przez nas produktów o asortyment tej renomowanej firmy, umożliwiając naszym partnerom korzystanie z rozwiązań najwyższej klasy.

<+01:00>27<+01:00>Nov
Nasi partnerzy